Ako nekúpiť kapra vo vreci

Diskusia ku článku (4)

Tak co potom robit s kaprom, ktoreho ludia uz mali vo vani, ale nakoniec sa rozhodli ho nezabit? Ak sa teda nema vypustit do prirody.

20.12.2014 | Andrej_sk

Takýto kapor by sa púšťať nemal, lebo je iba minimálna šanca, že prežije a navyše môže zaniesť do rybníka, alebo rieky rôzne choroby. Napr. rybár nesmie chytať na rybku donesenú z iného rybníka.
Už len strastiplná cesta v nejakej igelitke ho zbavila ochranného slizu a rozdiel teplôt vo vode vo vani a vo vode v rybníku, alebo rieke mu tiež nerobí dobre. Tieto jatočné kapre sú určené na zjedenie a ak ich už raz kúpite na jedlo nedávajte im slobodu, lebo šanca že prežijú je naozaj malá. ;-)

21.12.2014 | pasquino

Ale to je z článku zrejmé, prečo by sa kapor nemal vypúšťať späť. Len ani článok, ani ty si neodpovedal, čo s ním má teda človek robiť, ak nemá odvahu ho zabiť(precenil pri kúpe svoje sily). A nemá ani odvážneho/ochotného suseda. A predajca už dopredal a spratal stánok. Poučenie do budúcna je jasné - nekupovať živého kapra, resp. dať ho budúci roka zabiť rovno predajcovi. Čo ale robiť so živým kaprom po vianociach? Nechať zdochnúť vo vani? Zaniesť do ZOO(ako krmivo medveďom)? Nájsť na webe kontakt na miestne príslušný rybársky zväz a požiadať ich, aby ti ho prišli zabiť? :-)

30.12.2014 | hulo11

najlepší kapor je slovenský ... pri ňom je istota, že necestoval 1 000 km natlačený v malej nádrži - a najmä nemá krvavé škvrny a rany po celom tele .... pre Bratislavčanov a Záhorákov odporúčam p. Vaicenbachera zo Stupavy - po celý rok skvelé ryby - on totiž nie je priekupník, on ich reálne chová

21.12.2014 | gejza77