Aké vykurovanie vyjde rodinné domy najlacnejšie

Diskusia ku článku (3)

Tak toto do domotané ako prasa. AKý rozdiel je medzi ústredným kúrením a vykurovaním vodou? Voda je predsa médium, ktoré dom zohrieva bez ohľadu na zdroj vykurovania. Vodu môžem zohrievať zemným plynom, peletami, elektrinou, krbom a vždy bude vykurovacím médiom voda.
Úplne tam chýba vykurovanie elektrinou. Pretože teplovzdušné vykurovanie môže opäť byť poháňané elektrinou, tepelným čerpadlom, atď.

16.11.2017 | OliWer

Súhlas, je to hrozne neprehľadné a domotané. Chýba mi tam aj to, pre aký dom robili prepočty. Tá "voda" a "vzduch" mali byť zrejme "tepelné čerpadlo voda-voda" a "tepelné čerpadlo vzduch-voda".

Smutné je, že "ekologické" pelety vychádzajú najdrahšie. Zaujalo ma vykurovanie olejom v novostavbách, o tom som veru na Slovensku nepočul...

16.11.2017 | hulo11

Od oka by som povedal, že by to mohlo byť drevo, pretože koľko stojí taký výrez lesa .. Ale v otázke komfortu aj napriek tomu, že by bolo niečo lacnejšie by som vždycky zvolil plyn, už som si na to zvykol a je to pre mňa štandard s teplotným komfortom. A nižšiu cenu som si zariadil u slovakia energy, kde sa mi cena o čosi znížila, takže u nás v baraku určite plyn.

12.12.2017 | Kicali