Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Aké veľké „vreckové" si treba pred dovolenkou rezervovať na účte

18.07.2017 1

Aj keď si dovolenkári väčšinou uhradia ubytovanie, dopravu a často i stravu vopred, aj tak v zahraničí míňajú ďalšie peniaze. Analytici Poštovej banky zisťovali, kde a koľko zaplatili dovolenkári kartou vlani a na základe zozbieraných údajov vypočítali priemernú sumu, ktorú by si mali výletníci pripraviť na účte.

Zdroj: Pixabay/flyerwerk/cc

Martina Kláseková

Martina Kláseková

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 0 | registrácia 17.08.2017

Analytici dospeli k hodnote 168 eur. Je to však len priemerná suma, ktorá sa mení v závislosti od destinácie a nič nehovorí o tom, koľko si ľudia brali na cesty v hotovosti. 

Podľa analýzy banky urobí jeden dovolenkár štyri platby za pobyt. Najmenej 101 eur míňajú ľudia v priemere kartou v Bulharsku. Kto cestuje do Talianska a kopíroval by správanie vlaňajších turistov v tejto krajine, musel by počítať s podstatne vyššou čiastkou. Slováci tam minuli 1,5-násobne viac oproti priemeru, celkovo 277 eur.

Rekordérmi boli vlani bratislavskí návštevníci Talianska, ktorí minuli takmer 500 eur na hlavu. Naopak, najviac vedeli na dodatočných výdavkoch na dovolenke ušetriť Žilinčania. V priemere minuli kartou 123 eur, v Turecku dokonca ani nie 50 eur. Súvisieť to môže s voľbou dovolenky all inclusive a pobytoch čisto v hotelových rezortoch.

Najviac na dovolenke podľa Poštovej banky míňa stredná generácia od 40 do 59 rokov (191 eur oproti priemeru 168 eur) a najmenej mladí ľudia do 25 rokov (114 eur oproti priemeru 168 eur). Banka si to vysvetľuje tým, že mladí ľudia majú nižšie nároky na kvalitu ubytovania, mnohí ešte nemajú deti a zároveň majú nižšie príjmy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (1 reakcia)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!