Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Absurdnosti na tanieri: Ružové klobásy s jednorožcom

10.05.2017 0

Nemeckého výrobcu mäsových špecialít uchvátila popularita jednorožcov natoľko, že sa rozhodol zakomponovať ich do svojich klobás. Spotrebiteľská organizácia nad jeho výtvormi krúti hlavou.

Zdroj: Puttkammer Fleischwaren

Lenka Sameková

Lenka Sameková

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 4 | registrácia 14.09.2012

„Okolo jednorožca je v súčasnosti veľký ošiaľ. Preto sme sa rozhodli, že zahrnieme do sortimentu ružovo sfarbené klobásy jednorožca,“ cituje tvorcu myšlienky Marcela Puttkammera portál Neue Osnabrücker Zeitung.

Nezostalo však iba pri nich. Nemecká firma Putkammer Fleischwaren Spezialitäten zašla ešte ďalej kolekciou klobás pre dámy a „chlapov". Mužskú verziu odetú do svetlohnedej farby ochutila pivom. Napriek tomu však priznáva, že žiadny alkohol neobsahuje.

Ladies Bratwurst pre ženy potiahnuté sýtou ružovou farbou pripomínajú skôr suveníry z dámskych rozlúčok so slobodou ako klobásy. Na obale ich zdobí dlhovlasá silueta ženského tela. Čo bolo zdrojom inšpirácie výrobcu v tomto prípade, si môžu zákazníci domyslieť.

Novinky, ktorými výrobca s plnou vážnosťou otvoril na svojej stránke grilovaciu sezónu 2017, rozdelili internetový svet na dva tábory. Prvý recesistický sa okrem tipov na predajné miesta pýta výrobcu aj na to, či k nim ponúka omáčku s glitrami. Druhý tábor sa nad výrobkami pohoršuje a vidí za nimi sexistické narážky.

Údeniny vo farbe cukríkov si na svojej facebookovej stránke podala nemecká spotrebiteľská organizácia Foodwatch: „Ružová klobása jednorožca, chlapská klobása s pivom a ladies klobása v ružovej? Takéto marketingové nápady od mäsových výrobcov nás vo Foodwatch privádzajú do nemého úžasu.“

Vo vášnivej diskusii, ktorá sa strhla pod príspevkom, prirovnávajú používatelia fotky ružových klobás s jednorožcom k odstrašujúcim obrázkom zo škatuliek cigariet.

Fanúšikovia bájneho tvora môžu ostať pokojní. Klobásy nie sú ružové po jednorožcovi, ale po pridanej šťave z červenej repy a karmíne, ktorý sa získava z usušených tiel samičiek červca nopálového. Črievka naplnil výrobca z 78 percent bravčovým mäsom a narozdiel od bežných klobás chutia o niečo sladšie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0 reakcií)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Diskusia (0 reakcií) Celá diskusia