Témy:

Ušetrite za plyn v domácnosti

09.04.2018 1
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Energie, spotreba, šetrenie. Tieto slová skloňujú médiá stále viac, pretože otázka efektívneho využívania energií je trendom vo všetkých vyspelých krajinách.

Zdroj: SSE

PR servis

PR servis

rola: Expert Gazda | počet sledovaní: 0 | registrácia 28.05.2017

Vedeli ste, že časť rodinného rozpočtu určeného na spotrebu plynu môžete ušetriť aj vďaka malým zmenám vo svojej domácnosti? Ak doma vykurujete, varíte alebo ohrievate vodu plynom, inšpirujte sa týmito jednoduchými, no účinnými radami.

Sledujte zľavy od dodávateľov plynu

Zníženie spotreby plynu je otázkou každodenných návykov všetkých členov vašej domácnosti. Konečná cena plynu pre spotrebiteľa však závisí aj od ceny plynu ako komodity, ktorá sa vyvíja na veľkoobchodnom trhu, resp. na burze. Na komoditnej burze narástla cena plynu už koncom minulého roka, čo zreteľne predznačuje nárast cien aj pre slovenské domácnosti. Nie všetci dodávatelia však ceny dvíhajú. Napríklad spoločnosť Stredoslovenská energetika, a. s., (SSE) ako jeden z mála dodávateľov plynu na Slovensku ceny nezvýšila. Pre zákazníkov zároveň pripravila zľavy až do výšky 16 % oproti dominantnému dodávateľovi plynu, čo môže domácnostiam priniesť výraznú úsporu.

Gazdinky, pozor – ušetrite j vďaka vareniu

Ak to príprava pokrmu dovoľuje, varte v tlakovom hrnci – usporíte 15 až 50 % energie a až 30 % času. Skontrolujte tiež nastavenie plynového horáka – plameň má horieť rovnomerne modrým plameňom po celom obvode bez žltých špičiek a nesmie zhasnúť pri prepnutí z plného výkonu na minimum. Nerovné dno na hrnci môže pri varení zvýšiť spotrebu energie až o 40 %, odporúčame teda urobiť „inventúru“ hrncov a nádob na varenie.

Bonus pre nových zákazníkov

Ak žijete v rodinnom dome, plynom varíte, zohrievate vodu aj vykurujete, zaplatíte za spotrebu u dominantného dodávateľa plynu ročne približne 1 650 eur. Vďaka zľave od SSE môžete ušetriť aj viac ako 100 eur za rok. Výhodou je aj to, že máte energie „pod jednou strechou“ a komunikujete iba s jednou energetickou spoločnosťou. Pre nových zákazníkov pripravila SSE aj špeciálny bonus, cestovný poukaz v hodnote 100 eur, ktorý sa dá uplatniť vo viac ako 200 hoteloch v Európe.

Viac informácií o zľave na plyn nájdete na www.sse.sk/vyhodnyplyn a ďalšie praktické rady na šetrenie energie si prečítajte na www.sse.sk/rady.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (1 reakcia)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!