Témy:

Správna údržba podlahy predĺži jej životnosť a oživí vzhľad

03.04.2019 0
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Čistá domácnosť, kancelária či škola neznamená mať len utretý prach a veci na správnom mieste. Dôležité sú aj podlahy, po ktorých denne chodíme!

Zdroj: Bono

PR servis

PR servis

rola: Expert Gazda | počet sledovaní: 0 | registrácia 28.05.2017

Môžeme ju povysávať alebo zotrieť "nejakým" saponátom, ale kvalitná a dobre vykonávaná údržba podlahy vám nielen uľahčí bežné denné upratovanie, ale predovšetkým oživí vzhľad a predĺži životnosť podlahy.

Každá podlaha potrebuje správnu a pravidelnú starostlivosť, aby vyzerala dlhodobo krásna a vydržala nám niekoľko rokov. Široký výber dnešných podlahovín ponúka rad možností ošetrení, údržby, i renovácie. Či už sa jedná o drevenú podlahu z masívneho dreva, podlahovinu ako je keramická dlažba, kameň, marmoleum či laminátová podlaha, elastickú podlahu, ako je vinyl, PVC, linoleum či gumová podlaha, u všetkých typov podlahovín sa oplatí dopriať podlahe správnu údržbu a ošetrenie.

Odborníci na čistenie a údržbu podláh spravidla rozdeľujú typ a rozsah údržby do piatich základných celkov.

1. Čistenie podlahy

Prvým a základným prvkom je pravidelné čistenie podlahy špeciálnymi prostriedkami vhodnými pre danú podlahovinu. Ideálne použiť kvalitnýmop a zodpovedajúci čistič od výrobcu špecializovaného na podlahovú chémiu.

2. Hĺbkové čistenie podlahy

Aj veľmi znečistenú podlahu je možné pomerne ľahko a precízne vyčistiť. Profesionálni podlahári s obľubou používajú Systém Bona Hĺbkové čistenie podláh, ktorý je určený pre čistenie ako drevených lakovaných a olejovaných podláh, tak i tvrdých podláh (laminát, dlažba, terasy) a elastických podláh (vinyl, PVC, guma, linoleum).Vyčistenie podlahy systémom Bona je vhodné zveriť odbornej firme.

Bono

Ilustračné fotoZdroj: Bono

3. Obnova povrchu podlahy

Pre dlhotrvajúci účinok a lepšiu odolnosť podlahy voči zašpineniu je vhodné vykonať profesionálne ošetrenie povrchu podlahy a strojovo aplikovať špeciálnu ochrannú vrstvu. Riešením je aplikácia novej ochrannej vrstvy leštenky či politúry.

4. Prelakovanie podlahy

Ani v prípade, keď je povrch podlahy narušený či poškodený, nie je nutné podlahu meniť za novú. Podľa rozsahu poškodenia je podlahu možné prebrúsiť, opraviť a prelakovať. Pri drevených podlahách sa ponúka aplikácia nového laku (vrátane možnej zmeny odtieňa dreva) alebo oleja. Novinkou je možnosť prelakovania aj podláh elastických, kde je možné podlahe navrátiť pôvodný vzhľad alebo aj dať úplne nový farebný dizajn.

5. Kompletná renovácia podlahy

Renovujte, nevymieňajte! Spoznajte výhody renovácie drevených, aj elastických podláh, ako je PVC, vinyl, linoleum, gumová podlaha! Výhodou profesionálnej renovácie pomocou Bona Care Program pre drevené a elastické podlahy je veľmi rýchle obnovenie vzhľadu či úplná zmena designu povrchu podlahovej krytiny, bez nutnosti jej výmeny, profesionálne. Či už starú drevenú masívnu podlahu či parkety s veľkými škárami, všetko sa dá "opraviť" - zrenovovať. Silne znečistená podlaha môže vyzerať aj ako nová. Renovácia silne znečisteného PVC, vinylu, gumovej podlahy je teraz tiež možná. Nielen že je renovácia rýchla oproti výmene krytiny, ale je bezprašná a bez stavebného odpadu.

Bono

Obrázok renovácie: 1 / drevená podlaha pred renováciou, 2 / prebrúsenie 3 / podlaha po renovácii - ako nová.Zdroj: Bono

Bono

Obrázok renovácie: 1 / elastická podlaha v telocvični pred renováciou 2 / po renovácii - ako nová.Zdroj: Bono

Bona Cleaner je čistič pre profesionálny vzhľaddrevených lakovaných podláh.

Bono

Ilustračné fotoZdroj: Bono

Bona Soap je tekuté mydlo na údržbu drevených olejovaných podláh.

Bono

Ilustračné fotoZdroj: Bono

Bona Clean R50 je čistiaci prostriedok na profesionálne čistenie podláh ako vinyl, PVC, linoleum, guma. Pravidelnou údržbou dochádza k redukcii baktérií na podlahe.

Bono

Ilustračné fotoZdroj: Bono

www.renovujeme-podlahy.com

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!