Články

Za púder, ktorý mal spôsobiť rakovinu, žena vysúdila stovky miliónov

Porota v Kalifornii nariadila americkej spoločnosti Johnson & Johnson (J&J) zaplatiť 417 miliónov dolárov žene, ktorá tvrdí, že v dôsledku používania hygienických produktov firmy obsahujúcich mastenec dostala rakovinu vaječníkov. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

22.08.2017 | Gazduj.sk

Lekár: Ťažkosti s chrbticou sa nedajú vyliečiť, ale len dostať pod kontrolu

Pacienti s poškodenou chrbticou sú na cvičenie odkázaní do konca života. Do tohto stavu sa dá ľahko dopracovať. Stačí, ak si na bolesti chrbtice naordinujete tabletky a nie pohyb.

21.08.2017 | Gazduj.sk

Fotografie zákazníka prinútili Billu stiahnuť z predaja detskú pochúťku

Českú a slovenskú sieť predajní Billa zalarmoval podnet zákazníka, ktorý portálu Blesk.cz zveril fotografie smotanového krému s podozrivými škvrnami. Detskú pochúťku pod privátnou značkou Clever dal reťazec okamžite stiahnuť z predaja.

20.08.2017 | Lenka Sameková

Kaufland robí v Česku opäť poriadky s poľskými kečupmi

V laboratórnych testoch českých veterinárov nevyhovel ďalší kečup z Kauflandu. Za posledný mesiac ide pritom už o tretiu značku kečupu, v ktorom inšpekcia namerala poddimenzované množstvo paradajok.

18.08.2017 | Lenka Sameková

Vaječná zmes s pesticídmi sa našla v štyroch bratislavských hoteloch

Produkty z holandských vajec sa dostali do štyroch bratislavských hotelov. Išlo o 675 balení pasterizovanej vaječnej zmesi v práškovej forme, pričom vo výrobkoch bol päťnásobne prekročený povolený limit pesticídu fipronil.

17.08.2017 | Gazduj.sk

Pod maslom sa môže skrývať aj produkt s polovičným množstvom tuku

Štandardným maslám konkurujú v obchodoch produkty, ktoré obsahujú len zlomok mliečneho tuku. Poradíme vám, čo si treba všímať.

17.08.2017 | Lenka Sameková

Psy v reštaurácii nemajú čo robiť, doplatiť na to môžu prevádzkovatelia

Môže ísť pes do reštaurácie, cukrárne, či kaviarne? V poslednom čase sme od viacerých psíčkarov počuli ponosy, že ich so štvornohým spoločníkom do týchto prevádzok nepustili, aj keď predtým tam pes neprekážal.

16.08.2017 | Gazduj.sk

Ako šetriť palivo a brzdy pri spomaľovaní

Správna technika spomaľovania dokáže ušetriť peniaze a aj brzdové platničky. Viktor Baláž má pre vás niekoľko praktických tipov.

16.08.2017 | Gazduj.sk

V poľskej jablčnej náplni chýbala až polovica jabĺk

Poľská jablčná náplň, ktorá slúži ako surovina pre pekárov a cukrárov, obsahovala len polovicu sľúbeného množstva jabĺk. Vyplýva to z výsledkov českej inšpekcie, ktorá výrobok podrobila laboratórnym testom.

15.08.2017 | Gazduj.sk

Zdražovanie masla sa nekončí. Prečo jeho cena trhá rekordy?

Pohľad na cenu masla na pultoch obchodov môže bežného spotrebiteľa vydesiť. Obchodníci pýtajú za 250 gramov masla okolo 2,70 eura a láme stále nové rekordy. Lacnejšie v najbližšom čase nebude. Dôvodov prečo mliečne výrobky prudko zdražujú je niekoľko.

15.08.2017 | Gazduj.sk

Chrbtici neškodí len sedenie, ale aj obyčajná chôdza

Ktoré činnosti pomáhajú aktivovať hlboký svalový stabilizačný systém dôležitý na správne fungovanie chrbtice a ktoré sú naopak nevhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

14.08.2017 | Gazduj.sk

Poukážky na zelené zariadenia sa míňajú lepšie ako vlani

Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre sa zásadná zmena podmienok prerozdeľovania poukážok v projekte Zelená domácnostiam oplatila. Častejšie kolá s menším množstvom vyčlenených prostriedkov sa prejavili na náraste počtu preplatených žiadostí.

14.08.2017 | Zuzana Kollárová