Články

Blíži sa koniec vykurovacej sezóny, nezabudnite naplno zapnúť radiátory 1

Do konca mája by vám mal správca bytov doručiť ročné vyúčtovanie poplatkov za bývanie. S termínom vyúčtovania nákladov sa spája aj dátum oficiálneho ukončenia vykurovacej sezóny.

30.04.2017 | Zuzana Kollárová

Nezamestnaní, pozor: Od mája sa sprísňuje práca na dohodu

Práca na dohodu sa zneužíva. Povedal si to minister práce Ján Richter a presadil schválenie novely zákona o službách zamestnanosti, ktorá tomu má zabrániť.

29.04.2017 | Zuzana Kollárová

Hygienici vystríhajú pred nebezpečnou kozmetikou, môže dráždiť alergikov

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických produktov, ktoré nahlásili do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky kontrolné orgány v Nemecku a Grécku.

28.04.2017 | Gazduj.sk

Diaľnicou D1 cez víkend neprejdete, výstavba mosta odstaví premávku

Vodičov, ktorí sa chystajú v sobotu alebo v nedeľu prechádzať diaľnicou medzi Bratislavou a Trnavou, zabrzdia dopravné obmedzenia. Úsek od Blatného až po Voderady bude úplne neprejazdný.

28.04.2017 | Lenka Sameková

Billa a Coop Jednota sa zbavujú dezertov, do ktorých mohol uniknúť kov

Rozsiahla zvolávacia akcia tisícok mliečnych produktov od nemeckej mliekarne sa dotkla aj slovenských reťazcov. Medzi potenciálne nebezpečnými produktmi sú pudingy, ktoré boli u nás predávané pod privátnymi značkami.

28.04.2017 | Lenka Sameková

Odklepnutú hypotéku nemusíte začať čerpať okamžite

Ak si vybavujete hypotekárny úver, nemusíte ho čerpať okamžite. V prípade kúpy nehnuteľnosti máte na to približne 7 mesiacov.

27.04.2017 | Gazduj.sk

Billa sťahuje z obchodov bio ryžu kontaminovanú jedovatým arzénom

Závažné výsledky testu ryže, v ktorých prepadol bio produkt pod privátnou značkou Billy, majú na Slovensku aj v Česku dohru. Reťazec sa rozhodol stiahnuť z predaja ryžu, v ktorej nameralo laboratórium škodlivé látky.

26.04.2017 | Lenka Sameková

Union a VšZP preplatia nezaočkovaným deťom vakcínu proti osýpkam

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Union zdravotná poisťovňa uhradia deťom, ktoré neboli očkované podľa očkovacieho kalendára, vakcínu proti osýpkam aj bez doteraz nutného schvaľovania revíznym lekárom poisťovne.

26.04.2017 | Gazduj.sk

Na balíky už nemusíte vystáť rad, pošta ich doručí do žltých schránok

Slovenská pošta spustila tento týždeň novú službu. Namiesto čakania na kuriéra alebo zabíjania času v dlhých radách na pošte, si môžete nechať uložiť zásielku v takzvaných BalíkoBoxoch. Má to však určité obmedzenia.

25.04.2017 | Zuzana Kollárová

Ako usporiť na palive alebo čo sa môžeme učiť od Nemcov

V Európskej únii je dnes iba päť krajín, ktoré zisťujú a zverejňujú ceny pohonných hmôt (PHM) – Nemecko, Taliansko, Francúzsko, Španielsko a Portugalsko.

25.04.2017 | Gazduj.sk

Štyri druhy potravín, ktoré zvykneme šúpať zdĺhavou technikou 1

Inšpirujte sa krátkou lekciou efektívneho a časovo menej náročného šúpania banánov, vajec, zemiakov a cesnaku.

25.04.2017 | Gazduj.sk

Čipsy balené pod slovenskou značkou pohoreli v laboratórnych testoch 3

Kontrola Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) zachytila na pultoch reťazca Coop Jednota nebezpečné banánové čipsy so zahraničným pôvodom. Sušené ovocie balené pod slovenskou značkou bolo kontaminované nadmernými množstvami rakovinotvorných látok.

24.04.2017 | Lenka Sameková