Články

Elektronický podpis z občianskych preukazov sa dá ukradnúť. Za pár hodín

Ak vlastníte občiansky preukaz s čipom, vášmu elektronickému podpisu hrozí ukradnutie. Zlodeji s dostatočnými finančnými zdrojmi by ho mohli použiť na podpis podania na súd, exekúcie či prevod nehnuteľnosti.

17.10.2017 | Gazduj.sk

Iracionálny spotrebiteľ: Prečo ľudia nechcú kupovať lacné veci

Stojíte v obchode pred regálom s červenými vínami. Vyberáte si medzi dvoma fľašami, jedna stojí 5 eur, druhá 10 eur. Značky nezohrávajú úlohu, predtým ste ani jedno z nich nepili. Ktoré si vyberiete? Aj za predpokladu, že obe vína sú rovnakej kvality, existuje vysoká pravdepodobnosť, že nakoniec siahnete po drahšom.

17.10.2017 | Gazduj.sk

Kontaminovaná vaječná zmes pristála v 19 druhoch slovenských sušienok 4

Slovenský výrobca cukroviniek z Liptovského Hrádku zverejnil podrobný zoznam všetkých cukroviniek, do ktorých zamiešal kontaminovanú zmes z poľských vajec. Spotrebitelia si môžu v obchodoch nárokovať na preplatenie plnej výšky ceny dotknutých produktov.

16.10.2017 | Lenka Sameková

Na čo ísť do divadla? Vybrali sme tipy pre rôzne typy

Máte chuť zájsť do divada, no neviete, aké predstavenie si vybrať? Zostavili sme divadelné tipy pre rôznych divákov.

16.10.2017 | Gazduj.sk

V rebríčku prepadákov spotrebiteľských testov vedú mäsové výrobky

Výrobcovia mäsových výrobkov podvádzajú častejšie než producenti iných druhov potravín. Potvrdzujú to výsledky testov, ktoré počas posledných 3 rokov uskutočnila spotrebiteľská organizácia dTest. Najviac rezerv ukrývali šunkové salámy.

13.10.2017 | Lenka Sameková

Pozor na falošné facebookové súťaže, od ľudí vyťahujú citlivé údaje

Falošné súťaže na Facebooku lákajú od používateľov na Slovensku a v Česku osobné údaje vrátane údajov k platobným kartám. Niekoľko facebookových stránok sľubuje ľuďom ako výhru luxusné autá, mobilné telefóny alebo práčky.

13.10.2017 | Gazduj.sk

Rozdiely pod rovnakými značkami našli aj Česi. Z 21 produktov sa líšilo 14 1

Z 21 testovaných detských výživ, krmív pre domáce zvieratá a výrobkov pod privátnymi značkami obchodných reťazcov predávaných v podobnom obale v Nemecku, Rakúsku, Česku, Slovensku a Maďarsku, ich bolo rovnakých iba sedem.

12.10.2017 | Gazduj.sk

Čo robí s vaším telom vysoký krvný tlak

Pri neliečenom krvnom tlaku sa začnú nabaľovať rôzne ochorenia a komplikácie. Preto je dôležité mu predchádzať. Viete, čo vám hrozí, ak ho podceníte? Vysvetľuje kardiológ doc. MUDr. Alexander Kiško, CSc.

12.10.2017 | Gazduj.sk

Za fajčenie na populárnych thajských plážach už hrozí väzenie

Thajsko zavádza zákaz fajčenia na viacerých plážach naprieč krajinou. Za porušenie bude previnilcom hroziť až rok za mrežami alebo pokuta do výšky 10-tisíc bahtov (255 eur).

11.10.2017 | Gazduj.sk

Perly na obaloch: Popcorn alias lapač prachu

Ak máte záľubu v nakupovaní potravín, na potulkách rôznymi krajinami niekedy narazíte na zvláštnosti, ktoré vám pripadajú v našich podmienkach absurdné. Presluhujúce potraviny do tejto kategórie skvele zapadajú.

10.10.2017 | Lenka Sameková

Lyžovanie opäť zdražie. TMR uverejnil nové ceny skipasov

Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku zvýšia ceny skipasov pri pokladniach. Lyžiari v porovnaní s predchádzajúcou sezónou však ušetria pri včasnom nákupe permanentky na vernostnú kartu cez internet.

10.10.2017 | Gazduj.sk

Smrtiaca pena do kúpeľa sa vracia do ruských obchodov

Smutne preslávený kozmetický prípravok, ktorého pitie vlani na Sibíri privodilo smrť viac než siedmim desiatkam osôb, sa vracia na pulty ruských obchodov. Úrady totiž ignorovali možnosť predĺžiť jeho zákaz.

10.10.2017 | Gazduj.sk