Ankety

Pomôže zníženie DPH na plienky, sunar či výživu mladým rodinám? 13

Sadzba DPH na sunar, detské plienky či detskú výživu by sa mala od budúceho roka znížiť. Počíta s tým Robert Fico (Smer-SD), ktorý by chcel návrh presadiť do druhého vládneho sociálneho balíčka. Myslíte si, že ide o účinné opatrenie?

20.02.2018 | Gazduj.sk

Ochutnávate mliečne výrobky po exspirácii? 18

Nórske mliekarne umiestnili na mlieka, jogurty a aj smotany nové označenie trvanlivosti - k upozorneniu „minimálna trvanlivosť do“ doplnili „ale nie zlé po“. Opatrenie má spotrebiteľov presvedčiť, aby pred ich vyhodením skontrovali, či sú skutočne pokazené. Ako sa k potravinám po exspirácii staviate vy?

18.01.2018 | Gazduj.sk

Riadite sa pri nakupovaní výsledkami spotrebiteľských testov? 17

Do našich obchodov postupne začína prenikať trend, ktorý si osvojili najmä v Nemecku privátne značky drogérií. Výrobcovia sa na etiketách chvália výsledkami testov, v ktorých získali dobré hodnotenie. Sú výsledky spotrebiteľských testov smerodajné aj pre vás?

01.03.2017 | Gazduj.sk

Súťažná anketa: V čom nosíte svoje nákupy potravín? 56

Kým priemerný Dán minie za rok 4 igelitky, Slovák vyše 400 - hoci plastové tašky v potravinárskych reťazcoch už dávno nedávajú zadarmo. Kupujete si ich, používate viackrát, alebo nosíte nákupy v trvácnejších textilných taškách?

Súťažná anketa je uzavretá, pokazený graf opravený, výhercovia vyžrebovaní: Piettro, Deny Belesová, kessi; ozveme sa im emailom (podmienky súťaže).

07.12.2016 | Gazduj.sk

Do práce radšej v zápche ako na bicykli? 12

Určite ste už zažili cestu do práce, ktorá nemala koniec. Presadli ste kvôli dopravným zápcham na bicykel - aspoň v dobrom počasí?

07.10.2015 | Zuzana Mi

Poslanci chcú zákonom zakázať „kazítka“ 6

Veríte tomu, že prípadné prijatie slovenského zákona o zákaze úmyselného skracovania životnosti výrobkov pomôže spotrebiteľovi?

24.04.2015 | Gazduj.sk

Budete snímať QR kódy z kolkov na alkohole a cigaretách? 5

Finančná správa pokračuje v úsilí zapojiť občanov do daňovej kontroly. Najnovšie prišli s aplikáciou do mobilu, ktorá zosníma QR kód na kolku a zobrazí informácie o tovare, výrobcovi a konkrétnom druhu daného produktu. Kupujúci si tak vie overiť, či si nekupuje pančovaný alkohol alebo falošné cigarety predávané pod renomovanou značkou. Budete aplikáciu Superkolky používať?

25.03.2015 | Gazduj.sk

Využívate prednostné objednávanie sa k lekárovi za poplatok? 8

Niekto tvrdí, že zrušenie prednostných vyšetrení postihuje pracujúcu strednú triedu, ktorá chce namiesto vysedávania v čakárňach pracovať a zarábať na dane. Podľa iných sú prednostné vyšetrenia len inou formou korupcie. Ako je to v reálnom živote, objednávaš sa k lekárovi za poplatok?

05.03.2015 | Gazduj.sk

Kúpili by ste si zlacnené potraviny po lehote minimálnej trvanlivosti? 9

Slovenské predpisy predaj potravín po lehote minimálnej trvanlivosti nedovoľujú. Ide o produkty ako je ryža, cestoviny, káva, čaj či čokoláda, ktorých konzumácia by aj po uplynutí dátumu, pri dodržaní návodu na skladovanie a nepoškodenom balení, nemala byť nebezpečná. V Česku, Poľsku či Rakúsku sa predávajú pod prísnymi podmienkami za zlomok z pôvodnej ceny. Riskli by ste to?

26.02.2015 | Lenka Sameková

Prevod akcií na FNM už nie je úplne zadarmo - stojí aspoň 32 € 5

Kto sa nestihol zbaviť bezcenných akcií, bude musieť platiť ročný poplatok 12 až 198 €. Akcie sa stále dajú previesť na FNM, no už to nie je zadarmo. Vlani poplatok za prevod hradil štát, od januára si za to RM-S Market pýta 32 - 40 eur. Ako si na tom s akciami z kupónky?

13.02.2015 | Gazduj.sk

Bločková lotéria: Zapojili ste sa? Vyhrali ste niečo? 30

Záujem o štátnu bločkovú lotériu upadol, no rušiť ju zatiaľ neplánujú. Hráš aj ty?

03.02.2015 | Gazduj.sk