Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Ako bez špeciálnych čističov oživiť striebro

23.12.2015 0

Našli ste doma staršie strieborné dekorácie či príbor po babičke? Ak už časom stratili svoj lesk, netreba ich hneď vyhadzovať. Stačí jednoduchý trik s obyčajnou zubnou pastou a staré striebro sa ako šibnutím čarovného prútika zmení na nové.

Zuzana Mi

Zuzana Mi

rola: Gazda | počet sledovaní: 0 | registrácia 06.10.2015

Doma som objavila krásnu striebornú dekoratívnu misku, ktorá vyzerala tak, že už má svoje najlepšie roky za sebou. Má mnoho malých detailov, na ktoré sa postupne usadzoval prach a nečistoty.

Zuzana Mišotová

Pred vyčistenímZdroj: Zuzana Mišotová

Dlho som hľadala na internete špeciálne prostriedky (ponúkané za prehnané ceny) určené na čistenie striebra a strieborných dekorácií. Až som natrafila na úplne jednoduchý návod na čistenie striebra pomocou obyčajnej zubnej pasty a handričky. Vyskúšala som a výsledok ma milo prekvapil.

Použila som prvú zubnú pastu, ktorá mi prišla pod ruku, a kúsok handričky. Odporúčam použiť takú handričku, ktorú po vyčistení strieborných predmetov vyhodíte.

Zuzana Mišotová

Všetko, čo potrebujete, je zubná pasta a handričkaZdroj: Zuzana Mišotová

Na misku som naniesla malé množstvo zubnej pasty a pomocou handričky som prechádzala postupne celú jej plochu. Detaily sa čistili trochu ťažšie, ale aj na tie sa dá použiť malý zlepšovák. Dočistila som ich starou zubnou kefkou.

Špina zostala spolu so zubnou pastou na handričke. Nakoniec som celú striebornú misku pretrela suchou čistou handričkou a výsledok bol dokonalý. Veď posúdte sami.

Zuzana Mišotová

Po vyčisteníZdroj: Zuzana Mišotová

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0 reakcií)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Diskusia (0 reakcií) Celá diskusia