Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

V Rakúsku rozdávajú pokuty za chýbajúce bločky falošní policajti

15.01.2016 4

Z povinnosti uchovávať pokladničné doklady, ktorá v Rakúsku vstúpila do platnosti na začiatku roka, si skupina podvodníkov urobila obchodný model. A vyzerá to tak, že výnosný.

Zdroj: Flickr/Tim Reckmann/CC

Lenka Sameková

Lenka Sameková

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 4 | registrácia 14.09.2012

Falošným policajtom naleteli spotrebitelia v Tirolsku, Hornom Rakúsku a v Salzburgu. Podľa portálu denníka Kronen Zeitung sa im minulý víkend podarilo vylákať peniaze aj pred najväčším obchodným domom v Rakúsku – SCS vo Vösendorfe pri Viedni. V St. Pöltene vytiahli od zákazníka až 250 eur.

Špekulanti sa maskujú uniformami a predstavujú sa dôveryhodne pôsobiacimi preukazmi ako finančná polícia. Obete oslovujú po opustení predajne s požiadavkou predloženia pokladničného dokladu. Ak im chýba, presvedčia ich, že je to trestné a prinútia ich zaplatiť v hotovosti pokutu vo výške 100 a viac eur.

Rakúske Ministerstvo financií upozorňuje, že žiadne oficiálne kontroly nenasadilo a ani neplánuje nasadiť. Za chýbajúci pokladničný doklad zákazníci nemôžu byť pokutovaní.

Od 1. januára 2016 platia v Rakúsku nové pravidlá týkajúce sa registračných pokladníc. Ich súčasťou je aj povinnosť zákazníkov prevziať pokladničný doklad a uchovať si ho pri sebe až do opustenia predajných priestorov/reštauračných prevádzok. Ak si však túto povinnosť nesplnia, nie je to postihnuteľné.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (4 reakcie)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!