Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Nulová tolerancia alkoholu pre cyklistov od januára prestáva platiť

19.10.2016 2

Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

Zdroj: Pixabay/skeeze/CC

Gazduj.sk

Gazduj.sk

rola: Admin Gazda | počet sledovaní: 5 | registrácia 25.06.2014

Nulová tolerancia alkoholu je príliš prísna, povedal poslanec za Most-Híd Gábor Gál, ktorý návrh predložil. Podľa poslanca je každý dospelý človek zodpovedný za svoje správanie, a tak je na každom, ako bude zákon rešpektovať.

„Množstvo, ktoré navrhujeme, ešte neovplyvní vnímanie a motoriku cyklistu do tej miery, aby ohrozil ostatných,“ povedal v rokovacej sále G. Gál. „Bude na zodpovednosti každého cyklistu, koľko si vypije. Ale sme dospelí, zodpovedáme za svoje skutky a bude to na nás, ako budeme dodržiavať tento zákon. Dúfam, že zákon pomôže tým, ktorí tu zodpovednosť v sebe majú,“ dodal.

Zákon sa pozdáva aj poslancovi Jurajovi Drobovi z SaS. „Vítam ho ako viac slobody pre ľudí,“ povedal s tým, že si vie predstaviť, keby sa zákon vzťahoval aj na vodičov áut.

Zmiernená tolerancia alkoholu pre cyklistov začne platiť od januára 2017. Ak ju cyklisti nebudú zneužívať, poslanci zvažujú, že ju zavedú aj pre vodičov.

Zdroj správy: SITA

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (2 reakcie)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!