Koľko nás stoja odmeny za tankovanie

Diskusia ku článku (8)

Úplny súhlas so závermi článku, ja to tak robím už 20 rokov. Len jedno nechápem, ako je možné, že tie značkové spoločnosti nezavreli ani jednu z púmp v mojom okolí. To sa naozaj nájde toľko ľudí, ktorým nevadí, že tankujú najdrahší benzín alebo naftu v strednej Európe, že im zabezpečia dostatok zisku na prežitie ? Alebo im stačí prežiť na doplnkovom sortimente ?

20.11.2014 | MG151

to je jednoduché... identický algoritmus nesvojprávneho chovania máš všade okolo seba...
1/ Môžeš rozkradnúť celú republiku, nakúpiť desiatky CTečiek a aj tak dostaneš nie 0,3%, ale 30% vo voľbách...
2/ paušál si nevyberáš podľa pomeru úžitok/cena, ale podľa toho aký mobil k nemu dostaneš
3/ bankový účet máš 30 rokov na tom istom "mieste", lebo veď tam ho majú všetci bez ohľadu na fakt, že za tie isté služby ktoré ťa stoja 5€ mesačne a 90% z nich nepotrebuješ, v konkurenčnej banke to máš zadarmo. NAOZAJ ZADARMO...
4/Ale to hlavné : MÁŠ POCIT, ŽE KEĎ NIEČO STOJÍ VIAC, TAK ZA TO VIAC "TO" AJ STOJÍ. Ale tento vzorec je od 17.11.1989 už naozaj len pocit. Cena sa už neodvíja od skutočných nákladov.
Sumasumarum: použiť kritické myslenie a vykašlať sa na dav riadený pocitom...

20.11.2014 | rudux

A co tak velke firmy, ktore maju zazmluvnene prave tie velke/zname znacky benziniek?
Co tak kvalita sluzieb na benzinke, ktora prudka pada aj s cenou paliva?
Co tak si uvedomit, ze nejake Tesco a jemu podobni nerobia benzinku, aby predavali benzin, ale aby prilakali zakaznikov to znamena, ze predavanie benzinu mozu robit bez marze. Kolko takychto lacnych stanic je pri hlavnych cestnych tahoch?
Treba si uvedomit sirsie suvislosti.

20.11.2014 | PaloK

Ja na benzínke kupujem benzín/LPG/naftu, ostatné služby ma nezaujímajú lebo ich nepotrebujem. Kvalita a cena spolu naozaj nemusia súvisieť, viď napr. Tank & Go v Lamači. Ceny lepšie než na Tesco pumpe, porovnateľná s Jurki, ale mám istotu že to nie je vyprchaná nafta zo štát. rezerv. Ak niečo vieš o pumpách pri reťazcoch, tak okrem toho že je tam slušná kvalita /nové nádrže, veľkí dodávatelia paliva/ sú rentabilné. Nepodliezajú výrazne ceny, sám som nenašiel v BA takú, kde by sa mi oplatilo tankovať....Pri diaľnici je drahšia preto, že je väčšina donútená tankovať len tam /na ceste si už v časovej tiesni, neznalý lokálneho vnútrozemia nemáš na výber, atď.../ takže si v kríze, ľahko ťa ošklbeme... Veľké firmy dostanú zľavy na úrovni noname púmp, často ešte lepšie, majú z čoho zľavovať, tomu ver, tento argument je práve proti tvojej teórii, dokazuje, že platíš len za pozlátko...
Firemné účty mám vo Fio banke, samozrejme zdarma služby, osobný účet v mBank, tiež zdarma. Komplet firma sme prešli na TESCO mobile - v sieti, t.j. celá firma = zdarma firemná komunikácia, mimo siete 5 centov/minúta. V sumáre ušetrené oproti konkurencii vrátane nedot. telefónov cca 30%. Takže k tvojej "širšej súvislosti" ak potrebuješ pri tankovaní motivačnú hudbu z reproduktora, mramorovú dlažbu v banke, telefón "zdarma", tak si za to zaplať tie percentá naviac, ja ich nepotrebujem...

20.11.2014 | rudux

Mne zase ta 4eurova uspora na nadrzi nestoji za to, aby som kvoli nej jazdil kade tade po rozbitej BA. Vzdy natankujem plnu, pretoze ci na dialnici alebo po meste ju rychlo miniem a zase tankujem plnu co najblizsie. Obcas si clovek potrebuje odskocit, ale predovsetkym, potrebujem poriadnu vodu so saponatom a poriadnou stierkou na celne sklo. A s tym som spokojny len na Shell.

20.11.2014 | PaloK

Ak chcem na pumpe platiť tankovacou kartou a na konci mesiaca dostať faktúru, nemám veľa možností. A ak navyše chem, aby obchodní zástupcovia bez problémov natankovali(našli pumpu danej značky) aj v iných okresoch, tak noname pumpa nie je pre väčšiu firmu to pravé.

Na tých najlacnejších pumpách nie je WC ani možnosť umyť si okná(hlavne v zime, keď sú od tej hnedej brečky zababrané aj bočné sklá) na aute. Ak tankujem cestou z práce, tieto služby nepotrebujem - a idem na cenu. Ak cestujem ďalej a tankujem po ceste, už je to pre mňa jedno z kritérií, kde zastanem a natankujem.

20.11.2014 | hulo11

Ono to chce viac uhlov pohľadu pre pochopenie. Tento názor občasného súkromného tankovača nezdieľajú vodiči referentských a iných firemných vozidiel, ktorých až tak hranične netrápi, za koľko na firemnú kartu natankujú, ale aký benefit za to dostanú. A títo vodiči určite najazdia aj nepomerne viac km ako súkromný vodiči, preto tieto "bonusové" čerpačky nebudú zívať prázdnostou.

17.02.2015 | Bacil.BA

dufam ze ste si vsimli ze na plnu nadrz zo Slovnaft alebo OMV prejdete o 80km viac ako z tych lacnejsich u ktorych sa navyse neraz stane ze do 50 litrov nadrze kludne natankujete aj 58 litrov a vy si myslite ako ste usetrili 3 eura ale je to len klam... vdaka OMV ci Slovnaft v konecnom dosledku mozno 3e usetrite... mam to vsetko odskusane, odskusajte aj vy ;) porovnajte naftu Slovnaft a Jurki uvidite aky je ta Jurki omyl tak ako vsetky lacne benzinky na SR su velka chyba!

31.12.2016 | Matúš Maťo Kozinka