Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Finta na skladovanie suchých stavebných zmesí

22.09.2016 0

Jeseň sa pomaly začína a treba sa pripraviť na horšie počasie. Ak si nestihol v lete dokončiť svoj stavebný projekt, možno ti zostali stavebné zmesi. Ak chceš pokračovať v práci na jar, netreba ich vracať predajcovi.

Jozef Šebest

Jozef Šebest

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 3 | registrácia 26.11.2014

Môj overený recept znie - strečová fólia. Napokon, tá sa dá použiť na viacero ďalších spôsobov. Od balenia balíkov po stavbu jednoduchého fóliovníka.

Veľká rolka fólie sa dá kúpiť pod 6 eur a zabalíš s ňou hádam celú paletu - po jednom vrecku. Stačí si vrece položiť na vhodnú podložku a obaliť viacerými vrstvami strečovej fólie.  Zvládneš to aj sám, hoci dvom to ide lepšie.

Takto zabalená zmes určite prežije zimu, nesmie však byť priamo vystavená vplyvom počasia. Aby som bol konkrétny - hlavne aby na ňu nepršalo. Čiže uloženie v suchej stavebnej búde, pivnici či šope je úplne v poriadku. Ja som ju mal uloženú v prístrešku, kde na ňu pár krát padol dážď hnaný vetrom.

Samozrejme, treba používať zdravý rozum a nevystavovať nepriaznivým podmienkam (najmä mrazu) zmesi, ktoré tieto podmienky neprežijú. Napríklad niektoré tekuté zmesi na vodnej báze. Strečová fólia chráni iba proti vlhkosti.

Jozef Šebest

Stavebná zmes vyrobená pred troma rokmi a stále použiteľná.Zdroj: Jozef Šebest

Univerzálna lepiaca malta na fotke je podľa dátumov vyrobená v Lietavskej Lúčke (LL) v máji 2013 a januári 2014. Na stenu sa dostala až v lete 2016. Nebola hrudkovitá a na stene dobre drží.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0 reakcií)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Diskusia (0 reakcií) Celá diskusia